Kosmopolitnímu týmu složenému z mnoha národností šéfuje Francouz Anthony Kulehsa, jenž nedávno představil nové menu se spoustou zajímavých novinek, které dokazují, že skvělé gastronomické zážitky můžete mít i bez masa. Ostatně Etnosvět necílí pouze na vegetariány, nýbrž i na běžné "masožrouty", kterým chce prezentovat vegetariánskou kuchyni ve fine dining podobě.

Tip:

Z dezertů doporučujeme marakujový parfait se slaným karamelem a čokoládou, osvěžující je citronový sorbet v likéru Cointreau.

Pekingská "vege" kachna

Největší hity restaurace, jako je oblíbený veganský tatarák či pekingská kachna ze seitanu, samozřejmě zůstávají, stejně jako výtečný ořechový wellington, tedy listové těsto plněné ořechy, zeleninou a houbami, servírované s celerovo-jablečným pyré a pečenou šalotkou. Mezi novinkami jistě zazáří výtečné ravioly z pečeného celeru, plněné krémem z uzeného tofu, stejně jako vizuálně i chuťově dokonalý tarte fine s cibulovo-olivovou marmeládou, uzenou ricottou a konfitovanou paprikou. Za zkoušku stojí také nápadité využití české klasiky v podobě olomouckých tvarůžků, které jsou osmažené a podávané se salátem z uzených brambor s pěnou z červené cibule.

Z nabídky:

1. Alpský burger – burger z červené řepy, rösti, kozí sýr, konfitovaná cibule

280 korun

jarvis_5821dbe0498e2b9803408329.jpeg

2. Tarte fine – cibulovo-olivová marmeláda, uzená ricotta, cherry rajčata, artyčok, konfitovaná paprika

220 korun

Netradiční burger

Originální variace najdete také mezi hlavními jídly, ochutnejte třeba "alpský" vegetariánský burger z červené řepy s kozím sýrem, který není servírován v tradiční bulce, ale v moderní bramborové placce, připomínající více rakouské rösti než tuzemský bramborák. Přes den si hosté mohou vybrat ze tří různých menu v denní nabídce, večer je k dispozici kompletní nabídka včetně osmichodového degustačního menu, pro které je připraveno také párování pokrmů s vínem. Těsně vedle restaurace funguje veganské bistro, ve kterém je možné posnídat. A až přijde jaro, znovu se otevře příjemná zahrádka ve vnitrobloku.

Kokosová voda