Pro bono a CSR jsou oblasti, jejichž propojení se nejvíc projevuje v poskytování právních služeb. Pro bono − odborná pomoc, kterou právníci poskytují zdarma na dobročinné účely − se stále rozšiřuje. Společenská odpovědnost pak je již téměř povinností. "Každá velká korporace má nejen svůj program, ale často celá CSR oddělení. Tuto oblast naše kancelář rozvíjí," říká kulturní filantrop a advokát Jaromír Císař. Tvrdí, že důvod, proč v roce 1993 zakládal s Pavlem Smutným kancelář, byl od konkurence trochu odlišný. "Naši kancelář jsme založili kvůli tomu, abychom vydělávali na vyšší a bohulibé účely," popisuje. Hlavním milníkem byl pro jejich snahy rok 2009, kdy založili Bohemian Heritage Fund − nadační fond pro podporu českého kulturního dědictví.

Proč jste se vlastně rozhodli být výrazně aktivní v oblasti společenské odpovědnosti?

Advokát by neměl sloužit jenom jednotlivému klientovi, i když to je samozřejmě základ. Měl by sledovat vyšší cíle. Lépe se pak dělá samotná advokacie.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.