Během minulého čtvrtstoletí Česká republika těžila z faktu, že v Evropě, s výjimkou Balkánu, panoval klid. Idylu narušila už ekonomická krize v roce 2008 a definitivně skončila rusko-ukrajinským konfliktem a uprchlickou vlnou. Nyní se otřásá sama Evropská unie, jejíž jednota a funkčnost má pro Česko klíčový význam, protože představuje odbytiště pro 80 procent domácího exportu.

A v tomto ohledu vyhlídky pro příští léta bohužel nejsou valné. Kritických momentů vedoucích k destabilizaci je mnoho. V příštím roce se bude volit ve Francii i v Německu, přičemž v obou zemích narůstají protievropské nálady. K tomu se čekají další uprchlíci a s pronikáním islamismu nelze vyloučit teroristické útoky. Ani nárůst nacionalismu, a to i v bezprostředním sousedství, například v Rakousku, Maďarsku i Polsku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.