Jižní pobřeží Španělska vypadalo v roce 2011 jako jedno velké staveniště. Na plážích i dále ve vnitrozemí stály řady rozestavěných domů, od rodinných vilek po věžáky o nejméně deseti podlažích. Chyběli tu ale dělníci, již by se je snažili dostavět.

S příchodem finanční krize v roce 2009 se cena realit po mnoha letech bezprecedentního růstu hluboce propadla − a zanechala za sebou rodiny v exekuci, bankrotující developerské společnosti a banky, kterým místo pohledávek zůstávaly tisíce rozestavěných bytů, jež nedávalo smysl dostavět. Podobný příběh přitom postihl ve stejné době i další země, které se do té doby těšily stavebnímu boomu − nejsilněji Irsko a Spojené státy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.