Co dělá zemi "vyspělou"? Na školách se učí, že podíl zemědělské produkce znamená, že je ekonomika málo rozvinutá. Naopak vysoký podíl průmyslu, nebo ještě lépe služeb znamená, že dotyčný stát vykročil k ekonomice třetího tisíciletí a že jeho ekonomika šlape jako hodinky, stejně jako roste životní úroveň obyvatel. Pouhá statistika čísel ovšem skutečnou vyspělost země neukazuje.

Maloobchod, služby, restaurace a hotely mají nejvyšší podíl na ekonomikách Řecka, Portugalska, Kypru, Litvy a Lotyšska. Ani jedna z těchto zemí ale nepatří k nejrozvinutějším v rámci EU.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.