Crowdfunding je úžasná věc, protože bez kapitálu umožňuje technologické nápady proměnit ve firmu. Třeba na Indiegogo uvidíte elektrická kola s dlouhou výdrží, podmořské skútry, sportovní obleky aktivující svaly, záplavu robotů, dronů a aplikací s wi-fi… Český crowdfunding ale nabízí jiný pohled: vydání básniček, pohádek, cestopisů… Dokonce i pod hlavičkou Technologie najdete spíš návod na žehlení než něco s podnikatelským potenciálem (tedy když nepočítám jednu EET pokladnu).

Jistě, jsme malá země, i cílová skupina je malá a cílové částky o řády nižší − za 50 tisíc firmu na batohy, co chodí samy (i to je na Indiegogo), nezaložíte. Ale co když jsou důvody i jaksi historické? Už v předminulém století řekl Joachim Barrande Janu Nerudovi: "Svému národu byste víc prospěl, kdybyste zanechal veršů a chopil se přísné vědy."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.