I když si Mojmír Čapka, majitel a předseda představenstva firmy Brisk Tábor specializující se hlavně na výrobu zapalovacích svíček a snímačů do aut, může dovolit opravdu luxusní cestování, tak třeba po Evropě jezdí svým autem, které si také sám řídí. Nejčastěji míří na automobilové salony a výstavy automobilových součástek do Paříže či Frankfurtu.

"Rád jezdím autem, pro mě je to zábava," tvrdí generální ředitel Brisku, který dodnes vzpomíná, jak vypadalo cestování za socia­lismu. Už tehdy ho to táhlo ven, poznávat jiné země, ale v praxi to znamenalo naložit polského Fiata dvacetilitrovými kanystry benzinu, aby v zahraničí zbytečně neutrácel. "Dnešní generace si to nedovede představit," vysvětluje, proč často i doma před vnoučaty vzpomíná na svoji první, měsíc trvající cestovatelskou výpravu v roce 1993.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.