Mezi největší hrozby finanční stability v Evropě nyní podle islandského ekonoma Jona Danielssona patří nízké úrokové sazby, brexit a také přístup centrálních bank k regulaci. Profesor, který působí na jedné z nejprestižnějších britských univerzit London School of Economics, si myslí, že by se měli centrální bankéři snažit nastavovat pro různé části trhu různá pravidla. Dělají ale pravý opak a snaží se vše řídit stejným způsobem. Zejména menší banky, které si nemohou dovolit nákladný aparát, pak hledají cesty, jak regulaci obejít. Podle Danielssona jde o jednu z největších hrozeb pro evropský finanční systém.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.