Podzimní výlovy rybníků bývají oslavou vášně, které Češi propadají jako málokterý národ na světě − aspoň co se sladkovodního rybářství týče. Český rybářský svaz je jednou z nejmasovějších organizací, sdružuje bezmála 240 tisíc členů. Který jiný suchozemský stát se může pochlubit rybářským bardem, jako byl Ota Pavel?

Rybářství je ale také byznys, ve kterém se dá slušně a hlavně stabilně vydělávat. Řeč není o rybářském showmanovi Jakubu Vágnerovi, nýbrž o komerčním chovu v rybnících. A je to jeden z mála druhů podnikání, ve kterém Češi hrají prim. V Česku se vyloví nejvíce sladkovodních ryb na hlavu a v Evropě nám patří také první příčka v jejich vývozu. Tuzemská jednička, Rybářství Třeboň, se s ročním výlovem 3200 tun pyšní pozicí největšího podniku na odchov a prodej sladkovodních ryb na kontinentu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.