Do povědomí se zapsal před sedmi lety, kdy ho tehdejší předseda ODS Mirek Topolánek zařadil mezi kmotry, kteří z regionů dirigovali stranu podle svých ekonomických zájmů. Už předtím byl Pavel Dlouhý na jihu Čech známý jako "kníže z Hluboké".

O jeho schůzkách v restauraci Hubert kolují legendy, ale prokázat, do jaké míry je tato přezdívka oprávněná, není snadné. Třiašedesátiletý Dlouhý formálně nemá miliardový majetek a veřejné působení omezuje na funkce hlubockého místostarosty, předsedy místního sdružení ODS a předsedy jihočeské agrární komory. A dbá na to, aby se nevystavoval.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Začínal jako zootechnik, po listopadu si na jihu Čech vybudoval pozici muže, který umí tahat za nitky a vše zařídit.
  • Pavel Dlouhý vsadil na proplétání politiky a byznysu, od 90. let sedí také ve vedení Rybářství Třeboň.
  • Jeho vliv slábne jen zdánlivě. Po poklesu popularity ODS spoléhá na kontakty v ostatních stranách.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.