Devíti z deseti českých podniků jejich odběratelé neplatí včas. Ukázal to průzkum společnosti Intrum Justitia a Komory certifikovaných účetních. Řada firem se v důsledku toho sama dostává do platebních potíží. Více než 60 procent finančních profesionálů hlásí, že se setkalo s krachem firmy kvůli nesplacené pohledávce. Oproti loňsku to znamená nárůst takřka o polovinu.

"Plátci, kteří se opožďují, jsou většinou z řad větších společností. Naopak až 87 procent společností, které se potýkají s problémy s nezaplacenými fakturami, jsou mikropodniky s obratem do 40 milionů korun ročně," popisuje situaci na trhu ředitel společnosti Intrum Justitia Karol Jurák.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.