Na začátku je pět kilo starých rezavých hřebíků, skob a kramlí, na konci dlouhá lesklá ocelová čepel, která je k nerozeznání od mistrovských mečů japonského středověku. Jejich výrobu ovládl Pavel Bolf z moravských Pálovic tak dobře, že si získal respekt japonských mečířů i sběratelů a stal se jedním z nejuznávanějších výrobců těchto mečů na světě.

"Já dělám meče hlavně na cvičení bojových umění, ale dostal jsem se na úroveň, která je mimo Japonsko jednou z nejvyšších, a tak už jsem začal být zajímavý i pro sběratele," říká třiačtyřicetiletý Pavel Bolf ve svém domě v areálu bývalého šlechtického statku, který před osmi lety koupil a postupně jej opravuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.