Největší "vodník" v Čechách spravuje 23 tisíc kilometrů řek, potoků i bezejmenných přítoků, které tečou na území skoro 29 tisíc kilometrů čtverečních. Je tedy logické, že Petr Kubala, generální ředitel Povodí Vltavy, cestuje především po těchto místech, ať už za svými zaměstnanci, tak i za lidmi, kteří poblíž vody žijí. Jednou s nimi řeší povodně a jindy zase sucho. "Lidé mají strach hlavně z povodní, zvláště když jsou aktuální, ale já považuji za nebezpečnější sucho, to zasáhne větší území," míní. Párkrát s pádlem v ruce už nějakou řeku sjel, ale nejezdí pravidelně každý rok. "Je tam všude moc lidí. Když mám volno, tak se sebereme jako rodina a někam vyrazíme sami, abychom se vzájemně užili."

Co se týče oblíbeného povodí, samozřejmě vítězí u Kubaly to vltavské, i když prý na každém se dá najít něco půvabného. "Ať cestuji s rodinou kdekoliv po Česku nebo v zahraničí, vždy když je poblíž nějaká přehrada, tak se tam zajedeme podívat," přiznává, že za skoro nejhezčí v tuzemsku považuje přehradu Les Království v Povodí Labe. Mimochodem jako člen Mezinárodní komise na ochranu Labe byl zvolen od ledna 2017 na tři roky jejím prezidentem, takže své služební cesty výrazně rozšíří.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.