Lucie se ptá

Jsou firmy, které se tomu zatím smějí. Jsou ale firmy, které už reagují na fakta. Harvardský psycholog Shawn Achor tvrdí, že štěstí vede k úspěchu v práci. Zjistil, že pouze 25 procent našeho pracovního úspěchu je předurčeno mírou inteligence. Celých 75 procent je ovlivněno úrovní optimismu. Na úzkou provázanost pozitivního smýšlení a produktivity zareagovali i tuzemští zaměstnavatelé a někteří z nich vytvořili za tímto účelem speciální pozici. Představili manažera štěstí, který je personalistou, psychologem a terapeutem v jednom. Má ho třeba O2, mladistvý Zoot či Liftago.

Firma XY, která je spíš "staršího" ražení, nás oslovila, že cítí, že potřebuje ve firmě také rozptýlit blbou náladu. Má speciální manažer pro štěstí cenu?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.