Talentovaný šéfkuchař finediningové restaurace Ondřej Koráb si od svého příchodu do Le Grill vybral zajímavou cestu, neboť sází na osvědčené české základní suroviny, především masa a ryby jako je pstruh, kachna, farmářské kuře či vepřové z přeštíka, které připravuje každý měsíc v jiném sezonním kabátku, tedy třeba s houbami či s dýní. A k tomu používá řadu kreativních doplňků, s jejichž pomocí vykouzlí dokonalý chuťový výsledek.

Tipy:

V nabídce dezertů zaujme sezonní dýňový koláč podávaný s arašídovým krémem a zmrzlinou Snickers. Pokud to už nezvládnete, zkuste aspoň mátovou zmrzlinu nebo mučenkový sorbet.

Vytápěná a prosklená zimní zahrada s výhledem do hotelové zahrady je ideálním místem pro vánoční večírky.

Tajemný šumavský kotrč

Za příklad může posloužit salát s dresinkem z pečených rozinek, uzený pstruh s pažitkovým krémem či skvostná marmeláda z červené řepy podávaná k sýrům.

Zatímco zářijovému menu dominovaly šumavské houby, především nepříliš známý, ale chuťově výtečný kotrč, říjnové menu se nese ve znamení dýní, které jsou součástí několika chodů.

Jedním z nich je kroupové rizoto s dýňovou omáčkou, ochucené lístky šalvěje, cibulovými chipsy a již zmíněným kotrčem, který tak představuje jakýsi symbolický most spojující oba měsíce.

Dýně společně se smetanovou kapustou doprovází také lososového pstruha, který se podává s netradiční rybí omáčkou s lanýži.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.