Talentovaný šéfkuchař finediningové restaurace Ondřej Koráb si od svého příchodu do Le Grill vybral zajímavou cestu, neboť sází na osvědčené české základní suroviny, především masa a ryby jako je pstruh, kachna, farmářské kuře či vepřové z přeštíka, které připravuje každý měsíc v jiném sezonním kabátku, tedy třeba s houbami či s dýní. A k tomu používá řadu kreativních doplňků, s jejichž pomocí vykouzlí dokonalý chuťový výsledek.

Tipy:

V nabídce dezertů zaujme sezonní dýňový koláč podávaný s arašídovým krémem a zmrzlinou Snickers. Pokud to už nezvládnete, zkuste aspoň mátovou zmrzlinu nebo mučenkový sorbet.

Vytápěná a prosklená zimní zahrada s výhledem do hotelové zahrady je ideálním místem pro vánoční večírky.

Tajemný šumavský kotrč

Za příklad může posloužit salát s dresinkem z pečených rozinek, uzený pstruh s pažitkovým krémem či skvostná marmeláda z červené řepy podávaná k sýrům.

Zatímco zářijovému menu dominovaly šumavské houby, především nepříliš známý, ale chuťově výtečný kotrč, říjnové menu se nese ve znamení dýní, které jsou součástí několika chodů.

Jedním z nich je kroupové rizoto s dýňovou omáčkou, ochucené lístky šalvěje, cibulovými chipsy a již zmíněným kotrčem, který tak představuje jakýsi symbolický most spojující oba měsíce.

Dýně společně se smetanovou kapustou doprovází také lososového pstruha, který se podává s netradiční rybí omáčkou s lanýži.