Třicet osm let učí Jiří Růžička na Gymnáziu Jana Keplera v Praze 6. Po sametové revoluci školu převzal jako ředitel a udělal z ní jednu z nejprestižnějších v České republice. Nyní říká, že pokud uspěje ve druhém kole senátních voleb, z pozice ředitele odejde.

"Po tolika letech si to nedovedu vůbec představit, ale řekl jsem, že pokud uspěji, budu dělat senátora pořádně," uvádí.

O místo v horní komoře parlamentu se ucházel na společné kandidátce TOP 09, Starostů a nezávislých a lidovců. V prvním kole získal 42 procent hlasů. Tento týden se v duelu utká s filozofem Václavem Bělohradským, který získal 17 procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jiří Růžička vede od revoluce Gymnázium Jana Keplera, nyní v Praze 6 postoupil v boji o Senát.
  • Získal skoro nejvyšší počet hlasů, 42 procent. Ve druhém kole se utká s filozofem Václavem Bělohradským, který obdržel 17 procent hlasů.
  • Růžička je velký kritik ministerstva školství a nařizování povinných věcí - přijímacích zkoušek či maturity.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.