Prezidentem kolínské automobilky Toyota Peugeot Citroën Automobile, jež vyrábí auta Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1, je Kenta Koide teprve tři roky. Byl však již členem týmu, který zde od roku 2002 chystal společný podnik. V letech 2005 až 2007 měl navíc v kolínské automobilce na starosti administrativu. Mezi Japonci se proto těší pověsti člověka, který výborně zná české poměry a dokáže se zde dobře orientovat.

Jak jste spokojen s podmínkami, které TPCA našla v Česku?

Všeobecně jsme velmi spokojeni se spoluprací s českou vládou a vládními orgány. Získali jsme investiční pobídky, což bylo přínosem. Nejdůležitější ovšem je, že Češi vynikají v průmyslové výrobě a mají dobré technické znalosti, takže jsme nalezli kvalitní zaměstnance. Solidní je také naše spolupráce s městem Kolín, kde se podařilo postavit dostatek bytů. Rovněž infrastruktura se v průběhu let zlepšila. Když jsme tady začínali, dalo se po dálnici dojet z Prahy jen na křižovatku před Poděbrady, nyní již dálnice vede téměř až k Hradci Králové a my máme napojení na dálniční síť mnohem lepší, což je důležité také pro naše dodavatele. Někdy sice zaznamenáváme kolísání napětí v rozvodné síti, ale nebývá tak velké, aby ohrozilo naši produkci. A tak jsme tady spokojeni.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Japonci oceňují v Česku hlavně bezpečnostní situaci a úroveň zaměstnanců.
  • Prezident TPCA vítá snahu o omlazení a ekologizaci českého vozového parku, i když z ní kolínská automobilka patrně profitovat nebude.
  • Dělníky v TPCA čeká v prosinci změna - budou pracovat jen osm hodin místo deseti, zato pět dnů v týdnu místo čtyř.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.