Prezidentem kolínské automobilky Toyota Peugeot Citroën Automobile, jež vyrábí auta Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1, je Kenta Koide teprve tři roky. Byl však již členem týmu, který zde od roku 2002 chystal společný podnik. V letech 2005 až 2007 měl navíc v kolínské automobilce na starosti administrativu. Mezi Japonci se proto těší pověsti člověka, který výborně zná české poměry a dokáže se zde dobře orientovat.

Jak jste spokojen s podmínkami, které TPCA našla v Česku?

Všeobecně jsme velmi spokojeni se spoluprací s českou vládou a vládními orgány. Získali jsme investiční pobídky, což bylo přínosem. Nejdůležitější ovšem je, že Češi vynikají v průmyslové výrobě a mají dobré technické znalosti, takže jsme nalezli kvalitní zaměstnance. Solidní je také naše spolupráce s městem Kolín, kde se podařilo postavit dostatek bytů. Rovněž infrastruktura se v průběhu let zlepšila. Když jsme tady začínali, dalo se po dálnici dojet z Prahy jen na křižovatku před Poděbrady, nyní již dálnice vede téměř až k Hradci Králové a my máme napojení na dálniční síť mnohem lepší, což je důležité také pro naše dodavatele. Někdy sice zaznamenáváme kolísání napětí v rozvodné síti, ale nebývá tak velké, aby ohrozilo naši produkci. A tak jsme tady spokojeni.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.