První, co přijde na přetřes ve chvíli, kdy se bavíte s jakýmkoliv majitelem restaurace nebo hotelu, je elektronická evidence tržeb. Ani teď, necelé dva měsíce před ostrým startem, se s ní podnikatelé nesmířili. Výhrady jsou stejné: "Budeme muset zdražit alespoň o 20 procent, jinak to tady zavřeme."

Na první pohled je zřejmé, že se evidence dotkla slabého místa − jinak by se ti, kteří si stěžují, jichž je mimochodem většina, s elektronickým pokladním systémem smířili rychleji. Výtky, že to na začátku bude "haprovat", jsou oprávněné, neexistuje systém, který by neměl na počátku a někdy i v průběhu nějaké ty slabiny. Otázkou je, jestli ukáže realitu skutečných tržeb. Podnikatelé se sice velice pomalu a neochotně registrují do centrálního systému, ale o to rychleji a intenzivněji se zajímají, jak se dá systém obejít. Tvrdí, že pokud budou muset zvýšit ceny, protože se jim skutečným placením daní značně prodraží podnikání, přestanou být konkurenceschopní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do startu elektronické evidence tržeb zbývají necelé dva měsíce.
  • Podnikatelé se do registrace moc neženou.
  • Z odhadovaných 60 tisíc firem se jich zatím nahlásilo jen pět tisíc.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.