V září stoupl přebytek státního rozpočtu

V září pokračoval růst přebytku státního rozpočtu, kdy dosáhl hodnoty 82,3 miliardy korun. Od vzniku České republiky jde dosud o nejlepší výsledek státního hospodaření. Ve stejném období loni se rozpočet nacházel v téměř třímiliardovém schodku. Podle ministra financí Andreje Babiše za plusový rozpočet může růst daňových příjmů. Analytici ale upozorňují, že za výsledkem může rovněž stát propad investic.

Donald Trump prý 18 let neplatil daně

FILE - In this Jan. 16

Americký deník New York Times napsal, že kandidát na prezidenta a podnikatel Donald Trump zřejmě 18 let neplatil daně. V roce 1995 měl totiž vykázat ztrátu 22 miliard korun, čímž se měl snížit jeho zdanitelný příjem. Trumpův štáb ale uvedl, že kandidát odvedl stovky milionů na jiných daních. Trump přitom bývá kritizován za nezveřejnění daňových přiznání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.