Lucie se ptá

Minimálně polovina zaměstnanců velkých organizací vám v každém průzkumu řekne, že je mezi nimi a managementem či akcionáři neprůstřelná zeď. "Nerozumí mi a nechovají se fér," jsou jejich nejčastější pocity a starosti. S něčím takovým se nám svěřil náš čtenář:

"Delší dobu pracuji ve společnosti, která sdružuje firmy v našem oboru a poskytuje jim společný servis. Už od počátku si na mě zasedl jeden člen vedení, podporovaný ředitelem našeho akcionáře. Zároveň reprezentuji náš svaz v mezinárodní organizaci, kde předsedám jedné sekci. Ani to se vedení nelíbí. Nejprve se mě snažili přeřadit. Teď obrátili a chtějí, abych se v meziná­rodních vztazích činil ještě víc. Nechci ale, aby mě zahltili! Mám pocit, že mě jen zkouší. Jak se mám bránit?"

Jiří Devát odpovídá

Práce v každé oborové organizaci má svá specifika, mezi něž patří i nezbytná dávka diplomacie. Zcela jistě se vám mohlo stát, že sedíte na místě důležitém právě pro jednoho z členů, který se teď snaží skrze spojence ve vedení prosadit své specifické zájmy. A pokud jim nevycházíte vstříc, respektive vůbec tuto hru nedokážete číst, mohou vzniknout tlaky na přeobsazení vaší funkce. Podobné organizace totiž vznikají právě proto, aby reprezentovaly zájmy svých členů.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.