Pavel Šámal se řadí k předním českým expertům na trestní právo. Stojí třeba za aktuálním trestním zákoníkem. Společnost je podle něj mnohem stabilizovanější než před deseti lety. A to s sebou nese i pokles kriminality. Změnit by se to podle Šámala přitom mohlo třeba s velkou migrační vlnou.

Ze své pozice jste se moc nevyjadřoval k nedávným změnám v policii. Proč?

Vyjadřuji se k věcem, o kterých něco vím… A tady opravdu nevím, co za tím bylo. Chci k tomu říct jenom jedno. Každá reforma, ať justice, nebo policie, musí být opravdu perfektně připravena, a to na základě již opakovaně zmíněných analýz. Musí se jednat o koncepční řešení. Jestli to reforma policie splňuje, to nevím.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.