V Praze odvolala městská rada hlavního architekta. Pobouřilo to velkou část odborné veřejnosti. Pochopitelně. Pražský IPR, Institut plánování a rozvoje, příspěvková organizace města, je vzorovým příkladem pro celou republiku. Týmy mladých lidí tam pracují na zkvalitňování veřejných prostranství, pokoušejí se uchopit urbanismus moderně. Sám znám několik architektů, kteří raději pracují za menší peníze na něčem, co je naplňuje, než aby za větší peníze sekali jeden rodinný domek za druhým.

Ne že by bylo odvolání Hlaváčka, ředitele IPR, nějaký šok. Mluvilo se o tom už na jaře, už tehdy ke mně doputovala petice stavějící se za něj, ale nakonec se zdálo, že je to zažehnáno, že se udobřili. A najednou bum, a Hlaváček nebyl. Důvod? Odmítl vyhodit z IPR člověka, který měl na starosti pořizování územního plánu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.