Jsou těmi nejtajemnějšími v Silicon Valley. Spolupracují se CIA, FBI, armádou i privátním sektorem. Chytají zloděje, hackery, špiony, podvodníky. Chlubí se tím, že jsou vševidoucí, že jejich datová analýza a software dokážou odhalit nemožné. Veřejnost je vnímá jako "vnitřní část Velkého bratra". Společnost Palantir měla být ve vizích svých otců zakladatelů budoucností práce s velkými objemy dat. Investoři tuto vizi odkývali a firmu nacenili na 20 miliard dolarů, což z ní dělalo čtvrtý nejhodnotnější start-up světa.

Současnost ale tak růžová není. Podnik přichází o zákazníky, kteří mají pochyby o hodnotě jeho produktů a mají problém s příliš uvolněnou kulturou firmy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.