Lucie se ptá

Sociální síť LinkedIn zveřejnila na konci roku velký průzkum na základě dotazování 300 manažerů velkých korporací, z něhož vyplynulo, že nové lidi hledají podle toho, jak komunikují a jak se chovají v kolektivu. Šest z deseti manažerů prohlásilo, že to je právě nedostatek "soft skills", který brzdí produktivitu firmy.

Jedna naše čtenářka se přihlásila do výběrového řízení na manažerskou pozici a hned ve druhém kole ji pozvali do assessment centra. Tady uchazeči řeší individuální i týmové úkoly, případové studie i vědomostní testy. Vyděsilo ji to stejně jako požadavek, že se jim má v pěti minutách "prezentovat". Poraďte jí, co by od ní mohli chtít slyšet.

Jiří Devát odpovídá

Vybrali vás do druhého kola… Blahopřeji! A že se bude konat formou assessment centra? Není důvod se znepokojovat, je to obvykle sada testů, které mají změřit některé vaše dovednosti, zaměřené na manažerskou práci. Výsledkem by tedy mělo být objektivní hodnocení vašich předpokladů. Stačí nepodlehnout panice a zůstat taková, jaká jste. To platí i pro onu pětiminutovou prezentaci, která tak tvoří jen doplněk celého testování.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.