Už před dvaceti lety, kdy maturovala autorka tohoto článku, se studenti gymnázií nebáli ničeho více než povinné maturity z matematiky. Když tehdejší diskuse vyšuměla, spadl jim balvan ze srdce. To dnešní žáci devátých tříd mají na balvan zaděláno. Sněmovna v květnu přehlasovala prezidentské veto novely školského zákona, což znamená, že povinná maturita z matematiky by se měla poprvé skládat na jaře 2021.

A co teď s tím? Řekněme, že zkouška bude vypadat tak, jak vypadá nyní. Jak matematiku učit, aby studenti maturitu zvládli v situaci, kdy z ní propadla čtvrtina těch, kteří si ji vybrali dobrovolně? Na to nemá nikdo jasnou odpověď. "Problém je už v hodinové dotaci," říká jednadvacetiletý Marek Liška, autor středoškolské učebnice, kde se látka vysvětluje polopatě. "Nestíhá se to. Na gymnáziu je to ještě dobré, ale na uměleckých a odborných školách je hodin málo."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.