Když se po listopadu 1989 otevřely hranice a byla možnost cestovat, vyrazil tehdy ještě jako středoškolák do Velké Británie. Šest týdnů tam dělal na farmě, sbíral jablka a chmel, denně 16 hodin práce. "Bylo to přínosné pro moji budoucnost. Došel jsem k názoru, že jít studovat vysokou školu není hloupý nápad," usmívá se nad vzpomínkou, jaká to byla dřina.

Tu druhou cestu, která se mu vybaví při vzpomínání na životní osudové poutě, absolvoval po USA. Už jako absolvent Právnické fakulty UK získal stipendium na právnické škole v New York University. Z celého světa tuto šanci dostalo 14 lidí, z Evropy tři a mezi nimi Holásek. "Jediné, co jsem v té době měl, bylo pár knížek, pas a žádné starosti. Bylo to moc fajn," vzpomíná na dobu, kdy se čtyřčlennou partou procestoval západ USA. Z New Yorku jel čtyři dny autobusem do San Franciska sám, pak si půjčil s přáteli auto a sedm týdnů putovali podle svých představ. "Pracovní prostředí vás nějak ovlivňuje, musíte řešit spoustu věcí, tam jsem jen přemýšlel, zda je ráno, nebo večer, jinak žádný tlak. Ten pocit svobody byl úžasný a byla to také romantika." Když ovšem dostane Holásek otázku, zda by si chtěl tuhle cestu zopakovat, upřímně se rozesměje. "Bylo to super, ale tím autobusem už bych dnes nejel."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.