Generální ředitel brněnských veletrhů Jiří Kuliš dlouhodobě pobýval v Japonsku a v USA a prorůstání internetu do běžného života tak zblízka pozoroval. "Zjednodušují nám život i ve zdánlivých maličkostech. Nemusíme se nikoho ptát na cestu ani zvedat telefon, když volají otravní příbuzní," směje se. Právě telefon  1  pro něj hraje klíčovou roli, je v něm ukrytý celý jeho život. "Vždycky jsem si kladl otázku, proč s sebou mám nosit kameru, telefon a hudební přehrávač. Proč to není v jednom? Naštěstí chytřejší lidé to také pochopili." Tablet i stolní počítač považuje za zbytečnosti, notebooků  2  se mu doma povaluje několik.

Protože jako všichni vrcholoví manažeři hodně cestuje, vyzdvihuje navigační aplikace. "Google maps jsou geniální v tom, že umí vyhledat vhodné dopravní spojení i hromadnou dopravu v Paříži, New Yorku, kdekoliv. Waze mi řekne, jak dlouho ještě budu stát v koloně na D1 či jak ji objet," pochvaluje si. "Nemám ale rád, když mi můj chytrý mobil neustále říká, že mám být aktivnější a víc chodit. Často ho odložím a on zase tak chytrý není: neví, že jsem byl čilejší, než si myslí," pokračuje Kuliš, kterého doslova fascinuje Bluetooth, například ve spojení s internetovým rádiem. Pomáhá mu vytvořit kolorit vzdálené země, i když se v ní právě nenachází.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.