Protesty bolivijských horníků za lepší pracovní podmínky a vyšší mzdy poukázaly na rozdílný pohled na stávkování v Evropě a Jižní Americe. Zatímco v našich poměrech se za vrchol násilí považuje házení kameny či v nejhorším případě molotovovými koktejly, horníci převážně z řad původního domorodého obyvatelstva ukázali daleko drsnější tvář. Nejhůř to pocítil náměstek ministra vnitra Rodolf Illanes, který s nimi přijel vyjednávat: v odvetě za dva zastřelené demonstranty byl unesen a ubit davem. Z vraždy už jsou obvinění tři lidé; bolivijský prezident Evo Morales začal účtování. Vydal celkem pět dekretů, podle nichž hornická družstva budou podléhat přísnější státní kontrole.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.