Zdeněk Jahoda o sobě říká totéž, co manželka o cestovateli Holubovi ve filmu Jára Cimrman ležící, spící. Také on se prý už dost narajzoval. "Objel jsem svět a už se mi dnes nikam moc nechce," míní s tím, že ale doma rozhodně nezůstává. Na dvě nejdůležitější zahraniční destinace pro firmu − USA a Rusko − dohlíží osobně. V Americe se Emco skvěle uchytilo s bezlepkovými tyčinkami a v Rusku má od roku 2008 vlastní výrobu cereálií, která prvních šest let prodělávala, ovšem nyní je v zisku a zvyšuje obrat. Produkty v Rusku vyrábí, nedováží je tam. Služebně vyráží šéf Emca také na potravinářské veletrhy, na Sial do Francie a Anugu do Německa. A čas si najde i pro soukromé cesty.

Přestože je ostřílený cestovatel, na mnohé jezdí s cestovními kancelářemi. "Každý den tady musím rozhodovat, přemýšlet, nemohu se za nikoho schovat. Takový výlet s cestovkou je pro mě úleva. Nemusím nic řešit, řeknou mi to nejzajímavější, kam mám jít, co mám vidět," míní byznysmen, podle něhož je nejlepší místo na dovolenou Řecko. Jeho nejstarší dcera (má dvě dcery a syna) žije s manželem v Aténách a Jahoda tam už třetím rokem jezdí v květnu relaxovat. Příroda i moře jsou svěží a horko není tak velké, takže se může věnovat svému hobby − cyklistice.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Když je příznivé počasí, tak dvakrát v týdnu vyrazí Zdeněk Jahoda do práce na kole, což představuje tak 1,5 hodiny ranní vyjížďky.
  • Na cyklistickém zájezdu Arménií viděl surovou chudobu.
  • Byl jsem rád, že jsem koupání v Bajkalu přežil," říká Zdeněk Jahoda.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.