Kvůli otevřené ekonomice či nárůstu evropské a vnitrostátní legislativy přibývá i soudních sporů jak mezi podnikateli, tak se státem. Často v nich přitom nejde o malé částky, jak dokazují i některé medializované kauzy poslední doby. Zatímco úspěšně zvládnutý spor může společnost vystřelit k dalšímu růstu, případný neúspěch může mít v některých případech i likvidační důsledky.

Manažeři jsou povinni jednat s péčí řádného hospodáře a vymáhat své pohledávky, ovšem při zvážení všech případných rizik. U toho se bez právníka zpravidla neobejdou. Zapojení právních expertů se vyplatí zejména u sporů, které nejsou řadové, ať už výší žalované částky, nebo předmětem řízení. To platí zejména pro přeshraniční spory (zvláště arbitráže), spory z duševního vlastnictví a informačních technologií nebo v poslední době rostoucí agendu sporů se státem v oblasti daňového řízení a unijních dotací. Tyto a některé další oblasti jsou natolik složité, že se jednoznačně vyplatí nechat si ohledně poten­ciálního či již běžícího sporu poradit od právníka, který má s touto agendou široké zkušenosti, protože jsou věci, které jen ze zákona nevyčtete. Zejména u mezinárodních sporů je pak důležité, aby právní zástupce disponoval dostatečnými zkušenostmi a orientoval se v daném prostředí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.