Byl to příběh studenta, který na internetu vybudoval z ničeho miliardovou firmu. Byl to (poměrně ojedinělý) příběh podnikatelského úspěchu, který pocházel z bývalé NDR. Byl to příběh muže, který podle všeho nedokázal vyrůst se svou firmou. Byl to příběh obchodníka, který ve snaze o záchranu "svého dítěte" skočil na lep podvodníkům. Byl. Letadlo Thomase Wagnera, německého zakladatele on-line gigantu Unister, se před nedávnem zřítilo kousek od slovinské Nové Gorice. Po smrti někdejšího megatalentu německé startupové scény vycházejí najevo tenze, ve kterých se v posledních dnech svého života nacházel. Firma před krachem, podvodníci vydávající se za zachránce přede dveřmi. Posledním obchodem jeho života tak byla výměna jednoho a půl milionu eur za deset tisíc švýcarských franků.

Neveselé dny poslední

Číst knihu od poslední kapitoly poněkud oslabuje kouzlo předchozího příběhu, ale u Thomase Wagnera se jednalo o ten tolik známý internetový úspěch. Ještě jako student si zaregistroval dobrou doménu (www.ab-in-den-urlaub.de) a na tomto základě vybudoval cestovatelsko-mediálně-obchodní impérium s 40 weby, dvěma tisícovkami zaměstnanců a miliardovým obratem. Jedničku − alespoň v oblasti cestování − na bohatém německém trhu. Nicméně už na začátku této dekády se prudký růst zastavil, firma se dostala do problémů (finančních i se zákonem) a po letech přežívání letos spěla situace ke katarzi. Vzhledem k dluhům bylo potřeba sehnat peníze. A ty Thomasu Wagnerovi ve formě nízko úročené překlenovací půjčky nakonec přislíbil izraelský obchodník s drahými kameny Levy Vass. Za ním se Wagner 13. července vypravil do Benátek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zakladatel německé jedničky v on-line prodeji zájezdů se nechal napálit podvodníky s falešnými penězi.
  • Druhý den se zabil v letadle.
  • Čtyři dny po jeho smrti musel Unister požádat o ochranu před věřiteli.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.