Mír z Kremlu?

Pamatujete se ještě na iniciativu Ne základnám? Před deseti lety začala bojovat proti plánu na výstavbu americké radarové základny v Brdech. Když se tehdy novináři zajímali, kdo stojí v pozadí, nestačili se divit. U zrodu Ne základnám byl třeba bývalý komunistický rozvědčík Rudolf Převrátil nebo někdejší předlistopadový náčelník Hlavní politické správy Západního vojenského okruhu ČSLA Oskar Marek.

Ještě podivnější ale bylo financování protiamerické iniciativy. Kolega Karel Pacner v lednu 2008 vyslovil dobře doložené podezření, že české odpůrce radaru zprostředkovaně platí ruské tajné služby. Připomínal, že Sověti v 70. a 80. letech využívali západní "mírové hnutí", které finančně podporovala KGB.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.