Být vegetariánem, veganem, fanouškem raw nebo tzv. paleo stravy je v dnešní době víc životní styl než pouhý způsob stravování. A stejně jako u jakéhokoliv jiného "trendu", podobná přesvědčení dost často rozdělují společnost na ty, kteří na něj nedají dopustit, a ty, jež ho považují za holý nesmysl. A to i v době, kdy jsou produkty pro příznivce alternativního způsobu stravování běžně dostupné téměř v každém obchodě nebo restauraci.

S tím, že je společnost možná až zbytečně rozdělená na "masožravce" a "býložravce", nesouhlasí dvaadvacetiletá studentka textilního designu Amálie Koppová, sama veganka. Spojila síly se svým přítelem Davidem Balcarem a začali vyrábět první české mandlové mléko, kterým chtějí i zatvrzelým mlékomilcům dokázat, že veganská strava není žádným ultimativním manifestem přesvědčených nadšenců, ale může oslovit i je a stát se běžnou součástí jejich jídelníčků jednoduše proto, že jim zachutná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.