Česko nedávno vystoupalo mezi nejvyšší elitu ve sběratelství známek. Neznámý investor v červenci koupil sérii, která je snem každého filatelisty, modrého a červeného mauritia. Že se dvojice možná nejvzácnějších známek na světě ocitla právě v malé zemi ve střední Evropě, není náhoda. Jedna z největších kapacit v oboru, předseda komise znalců Svazu českých filatelistů a třetinový vlastník Poštovní tiskárny cenin František Beneš, říká, že rostoucí zájem o známky ohlašuje příchod horších časů.

Jak se vlastně potenciální zájemce dozví, že jsou modrý a červený mauritius k mání a kdo je nabízí?

Obvykle se to děje přes prostředníky. Podobně jako kdysi dohazovač dával dohromady ženichy a nevěsty. A je to také o obrovské náhodě a štěstí. Na světě jsou stovky bohatých filatelistů, kteří by si takové známky chtěli koupit a mohli by si to i dovolit, ale nedostanou k tomu příležitost. Buď se zajímají ve špatnou dobu, kdy je nikdo nenabízí, nebo nenajdou správného prostředníka. V našem případě muselo jít ruku v ruce velké štěstí a zřejmě také sympatie, kdy si majitel řekl, že právě tomuhle zájemci vyhoví.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.