To vám takhle po 20 letech služby do silikonového nebe odejde vaše věrná pračka, zamáčknete tedy slzu a objednáte novou s představou, že na dalších 10 let se tím nebudete muset zabývat. Prodejce vám nabídne k dvouleté záruce možnost přikoupit další tři roky − a když se zatváříte, že nevíte, prozradí vám, že pračky dnes vyrábějí někde v džungli lidé, kteří ještě nedávno obětovali lesním démonům, ale že i kdyby se jim náhodou nějakou slušnou vyrobit povedlo, je v ní kurvítko, které ji po dvou letech porouchá. "Kupte záruku, nebudete škodnej."

Kurvítko je věc z říše urban legends, něco jako černá sanitka, současně ale má povahu temné energie vesmíru: nikdo ho neviděl, nepochybně se ale projevuje. Těžko totiž popřít, že množství výrobků, které padnou brzy po záruce, nápadně roste. Je vlastně jedno, jestli výrobci do čipů zabudovávají pokyn k poruchám nebo jestli toho dosahují třeba jen levnými součástkami pochybného původu. Důležité je, že jim to jde k duhu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.