Státní kasa spadla do deficitů v roce 1996 a pak následovaly dvě dekády závislosti na půjčovaných penězích, protože jsme nedokázali hospodařit s tím, co máme. Ani nevzpomínejme na naprosto šílené rozpočty z poloviny minulé dekády, kdy hospodářství rostlo, ale politici dělali čím dál větší dluhy. Nynější konjunkturu snad už tak nepromarníme.

Kdybychom se trochu více snažili, vyrovnaný rozpočet jsme mohli mít nejspíše už tento rok. Přestože je letos naplánován rozpočet s deficitem 70 miliard, je už nyní jasné, že výsledek bude někde pod polovinou částky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.