Každý devátý až desátý ekonomicky aktivní Čech v roce 2015 skončil v exekuci. Prakticky se ale vymáhání dluhů dotýká každého. I když se člověk nesetká s exekucí osobně, téměř každý má ve svém okolí někoho, kdo si touto negativní zkušeností prošel. A stále častěji doléhají exekuce i na firmy. Jak ukázal průzkum Svazu průmyslu a dopravy ČR, z více než 150 oslovených podniků nevyřizují exekuční srážky ze mzdy svých pracovníků jen tři.

V případě, že je dlužník zaměstnán, je totiž jeho plat tím prvním, co exekutora zajímá. "Má-li povinný postižitelný příjem, vede se exekuce srážkami ze mzdy téměř vždy. Jde o jeden z nejméně invazivních způsobů vedení exekuce. Teprve pokud by neměl dlužník příjem, zjišťovalo by se, zda má nějaký bankovní účet, ze kterého by se dalo věřitele uspokojit," vysvětluje mluvčí exekutorské komory Petr Vorlíček.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.