Jaké knihy máte právě teď na nočním stolku?

Rozečtený mám třeba rozsáhlý životopis jednoho z největších českých dirigentů Václava Talicha od Milana Kuny. U příležitosti karlovského jubilea jsem si pořídil také knížku Františka Kavky Karel IV. Je napsána tak zajímavě, že jí někdy dávám přednost i před Přízrakem od svého oblíbeného detektivkáře Joa Nesbøho. Aktuálně také listuji publikací Vladimira 518 Obsese, což je o současných českých umělcích. A když se chci zasmát, sáhnu po Poslední aristokratce Evžena Bočka.

Máte kromě Joa Nesbøho ještě jiného oblíbence?

Milana Kunderu. Jeho Směšné lásky a Žert mi v popisu lidského chování a vztahů přijdou naprosto geniální. Doufám, že si brzy najdu čas i na jeho "novinku" Život je jinde, která u nás konečně vyšla. Mám rád i Ivana Klímu, ze zahraničních autorů Remarqua. Kdybych měl ale vyjmenovat knihy, ke kterým se opakovaně vracím, byl by to Egypťan Sinuhet a Sto roků samoty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.