Osmdesátá a devadesátá léta byla dobou, kdy se odvážní muži na raketových strojích pokoušeli překonávat rychlostní rekordy. Pár se jich do Guinnessovy knihy rekordů zapsalo. Naposled to byl pilot Andy Green, který v říjnu roku 1997 uháněl po americké poušti Black Rock Desert rychlostí 1228 kilometrů za hodinu. Od té doby se už o nových rekordních autech příliš nehovořilo.

Až doteď. Díky projektu nadzvukového vozu Bloodhound SSC se možná ten samý Andy Green znovu zapíše do "Guinnessovky". Příští rok na podzim by totiž rád překonal sebe sama a o něco později také rychlostní hranici 1000 mil za hodinu, tedy něco málo přes 1600 km/h.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Raketový vůz Bloodhound SSC zrychlí na 1000km/h za 55 sekund.
  • Pokus o překonání doposud nejvyšší rychlosti se tentokrát odehraje v africké Kalahari.
  • Trať dlouhá 20 kilometrů má převýšení pouhých 40 centimetrů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.