Když si zákazníci e-shopu mohou zboží prohlédnout v trojrozměrné podobě, udělají si o něm mnohem lepší představu. "Podle analýz internetových obchodů se pak množství vráceného zboží sníží až o 20 procent," říká pětadvacetiletý vývojář Marek Votroubek.

S někdejším spolužákem z gymnázia Petrem Bubeníčkem vymyslel zařízení, které dokáže kvalitně pořizovat trojrozměrné snímky různých předmětů. Před necelým rokem získali investici od investiční skupiny Opifer a společně vybudovali fotobanku 3Doid. Ta nyní dodává 3D fotografie zboží významným českým e-shopům CZC.cz, TS Bohemia a srovnávači cen Heureka. Začínající firma se rychle rozvíjí a ve velkém expanduje do zahraničí. "Naše 3D snímky začali používat největší srovnávače skupiny Allegro, maďarský Arukereso a rumunský Compari," říká Votroubek. Společnost 3Doid je dohodnuta na zavedení systému do dalších srovnávačů v Polsku a Turecku.

"V polovině července jsme podepsali smlouvu s prodejcem elektroniky Euronics," sděluje čerstvou novinku Marek Votroubek. Tato společnost trojrozměrné focení nejprve zavede v Česku a odsud se rozšíří do dalších evropských poboček řetězce − do Německa, Francie nebo do Rakouska.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vynálezce Marek Votroubek rozjel během studia ČVUT úspěšnou firmu.
  • Společnost 3Doid, která pořizuje trojrozměrné snímky zboží, nyní expanduje do ciziny.
  • Na konci července získala prvního investora a ve hře je i prodej společnosti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.