Elektrický proud v zásuvkách vnímají obyvatelé České republiky jako něco úplně samozřejmého. Výraz "blackout" tu zní nejen cize, ale také exoticky. Výpadky elektřiny, zejména následkem mrazivého počasí, sice leckoho postihly i v tuzemsku, ale spíše v odlehlejších místech a na kratší dobu. Představa, že by bez dodávek zůstala celá Praha, navíc déle než několik hodin, se jeví jako cosi nereálného. Existuje však také odlišný přístup: kdo před povodněmi v roce 2002 předvídal, že Vltava zatopí celé čtvrtě nebo metro?

Bez elektřiny není ani voda

Tento způsob přemýšlení je vlastní bezpečnostním analytikům. Jedním z nich je Petr Trombik, který se zaměřuje na energetické krize. Jako pražský zastupitel za TOP 09 a poradce bývalého primátora Tomáše Hudečka se před dvěma a půl lety stal hlavním iniciátorem akce Blackout 2014, zatím nejdůkladnějšího testu připravenosti hlavního města na rozsáhlý výpadek elektřiny.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.