Do Londýna přišla před třinácti lety na stáž v investiční bance a už zůstala. Sedmatřicetiletá Evelyn Bidenko Kantoříková je ztělesněním možností, které se mladým lidem otevřely po pádu komunismu. Rodačka z Prahy s bulharským jménem po otci, který se do tehdejšího Československa přistěhoval jako mladík, studovala Vysokou školu ekonomickou. Brzy se rozjela do světa na studijní pobyty. Do Španělska, Mexika, Británie. Získala stáž u investiční banky JPMorgan Chase v Londýně. "Pak jsem od nich dostala pracovní nabídku a od toho se začala odvíjet moje kariéra v investičním bankovnictví," vzpomíná Bidenko Kantoříková. Nejdřív hodnotila úvěrová rizika. V investiční bance UBS analyzovala kreditní deriváty. V Royal Bank of Scotland se vypracovala na viceprezidentku pro globální bankovnictví a trhy. "A potom jsem otěhotněla a odešla normálně na mateřskou," vypráví.

Přemýšlela, co bude dělat dál. "Jestli se chci vrátit do korporátního světa, nebo začít něco nového," říká. V té době se na ni obraceli známí, aby jim pomohla ukočírovat jejich rozhárané finance. Těch známých nakonec bylo tolik, že se v roce 2013 rozhodla pustit do vlastního podnikání. "Orientuji se na finanční coaching," vysvětluje. "Pomáhám s restrukturalizací financí. Kam jdou výdaje. Odkud přicházejí příjmy. Jestli je možnost získat dodatečný příjem a jakým způsobem začít investovat." K tomu přišla nabídka na návrat do UBS, kde radí start-upům.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.