Podnikatel Cyril Svozil začal v roce 1990 vyrábět elektrické topné systémy v někdejších sovětských kasárnách v Jeseníku. Nabídka jeho firmy Fenix se postupně rozšiřovala od sálavých panelů přes topné rohože, přímotopy, akumulační kamna až po vyhřívání akvárií. Na počátku tohoto tisíciletí jeho firma koupila skotského dodavatele topných dílů, s nímž dlouhodobě spolupracovala, přičemž majitele obou společností pojilo osobní přátelství. Podle Svozilova názoru se z Evropské unie stalo společenství sovětského typu, které omezuje svobodu. A to je hlavní důvod, proč se Britové rozhodli zamávat Bruselu na rozloučenou.

Máte firmu ve Skotsku. Jak na vás dopadne brexit?

Už pět let je pro nás Velká Británie nejvýznamnějším trhem. Kolem brexitu však vypukla zbytečná hysterie. Přinejmenším další dva roky se v obchodních záležitostech nic nezmění. Hned po referendu jsme měli videokonferenci s řediteli naší britské dceřiné firmy Flexel a situaci jsme analyzovali. Upřímně řečeno, shodli jsme se, že brexit představuje spíše příležitost než ohrožení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.