Šaty, které navrhuje, si oblékne, má-li k tomu sama zvláštní příležitost. Nosí je ráda a celkem často, ale ne dennodenně. Nejčastěji sáhne po džínech a volné halence, cítí se v nich pohodlně i při zkoušení se zákaznicemi v salonu. Jde-li se svými dvěma malými syny na hřiště, klidně si oblékne i legíny či tepláky. A kdyby měla dceru, jaké šaty by jí ušila jako její první? "Nejspíš ty, které by si sama vybrala," říká návrhářka, jež pochází ze Slovenska a v Česku žije 13 let. Původně však pracovala jako obchodnice v automobilovém průmyslu.

Na nápad šít podle originálních střihů z 50. let přišla díky svým svatebním šatům. Chtěla je v retro stylu a s kratší sukní, pořídila si je v zahraničí. A pak začala pátrat, zda se dají takové sehnat i v Česku. Když zjistila, že se ve většině případů dováží z Číny, rozhodla se spolu s kamarádkou, dámskou krejčovou, začít šít šaty na míru. V současnosti zaměstnává osm krejčových. "Myslím, že jsem se trefila do nálady, retro teď frčí. Naše modely podtrhávají ženské přednosti a zároveň skrývají tělesné nedostatky."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.