Americká společnost je tak rozklížená, že i prezident Obama musí své občany a svět uklidňovat, že nejsou tak rozdělení, jak se zdají. Na ulicích se množí násilnosti, které mají rasový podtext a soustřeďují se kolem útoků policie, na niž je posléze útočeno. Zemi také rozděluje volba mezi Trumpem, jehož program je založen na nenávisti, strašení a urážkách, a Clintonovou, která zase symbolizuje mírnější rétoriku, kontinuitu a řád − a tak trochu nudu.

V sousedním Rakousku je hrana nože ještě ostřejší − buď mladého hnědnoucího Trumpa, slibujícího radikální řešení, nebo postaršího, milého levicového ekologa. Buď, anebo. Nic mezi. A národ je rozdělen tak těsně vedví, že skutečně dochází k tomu, že záleží na každém hlase. Největší síla demokracie (záleží na každém hlase) se však paradoxně stává noční můrou (může o budoucnu země skutečně rozhodnout pár hlasů?). Jakou má legitimitu rozhodnutí, kde je národ tak rozdělený, že rozhoduje několik hlasů?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.