Bez většího zájmu veřejnosti nedávno proběhla stručná zpráva, že u letiště Heathrow se srazilo letadlo s igelitovým sáčkem. Na první pohled opravdu nic pozoruhodného − jenže šlo o výsledek vyšetřování údajné srážky s dronem, která naopak o pár týdnů dřív vzbudila velký rozruch. "To, s čím se letadlo srazilo, nebyl dron," uvedl na tiskové konferenci po vyšetření incidentu ministr dopravy Robert Goodwil. "Informace o dronu pocházela z tweetu policie, další vyšetřování ale nic takového nepotvrdilo. Na le­tadle nebyly sebemenší stopy po srážce. Domníváme se, že nejspíš šlo o igelitový sáček nebo něco podobného."

Přesto se novináři ptali, jak budou letadla chráněna před drony řízenými teroristy. Ministr odpověděl: "Současná opatření jsou zcela dostačující. Pro teroristy je mnohem jednodušší a levnější zaútočit na letiště na zemi s kufrem plným výbušnin."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.