Ačkoliv přijímací zkoušky na většinu univerzit proběhly v červnu, některé veřejné školy, zejména techniky, nabízejí volná místa i v září. Stejně tak se mohou zájemci o studium hlásit na téměř všechny soukromé vysoké školy. Jak vybrat tu nejlepší?

Při výběru vysoké školy uchazeč jistě zohlední, co by ho bavilo. "Je však potřeba zvážit především budoucí uplatnění," myslí si předseda Rady vysokých škol Jakub Fischer. Jako určité vodítko mohou posloužit údaje o nezaměstnanosti absolventů, které shromáždilo Středisko vzdělávací politiky Pedagogické fakulty UK.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Soukromé vysoké školy mohou být přitažlivé tím, že na nich přednáší známé osobnosti.
  • Jak vybrat na poslední chvíli nejlepší vysokou školu?
  • Při volbě pomůže pohled do její historie, prověření akreditací i pedagogů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.