Imigranti a rizika inbridingu

"Muslimové v Německu nás obohacují různorodostí," řekl týdeníku Die Zeit německý ministr financí Wolfgang Schäuble. "Pokud nebude Evropa otevřená uprchlíkům, zdegeneruje v příbuzenských sňatcích. Uzavření je to, co by nás zničilo." Jenže je to přesně obráceně. Vědecké studie ukazují, že třeba v komunitě britských muslimů si až 70 procent mužů bere své neteře nebo sestřenice. Není to žádná protiislámská propaganda - v květnu 2011 to napsal vlivný britský deník Telegraph. Citoval Steva Jonese, profesora biologie londýnské University College, který varoval, že to v budoucnu povede ke zvýšenému výskytu genetických poruch. Křížení blízkých příbuzných vědci označují jako inbriding. "Se zvyšující se příbuzností klesá genetická variabilita a vzrůstá pravděpodobnost setkání stejných mutací od obou rodičů. Potomkům pak hrozí zvýšená nemocnost a téměř trojnásobné riziko projevu dědičné mutace."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.