Pojem "osobní satelit" zní trochu divně, protože momentálně je posílání čehokoliv na oběžnou dráhu bezkonkurenčně nejdražší zásilková služba. Ale i pojem "osobní počítač" kdysi vyzněl divně a dnes je to samozřejmost. "Dnes satelity používají nejbohatší státy a nejsilnější korporace, ale to se nejspíš brzy změní," konstatuje Elisabeth Garbeeová na stránkách serveru Phys.org. "Kosmickou techniku čeká totéž, co se stalo dronům: jak je technologie stále dokonalejší, stává se i levnější a dostupnější. Také vesmír se bude demokratizovat."

Není to sci-fi - zárodek osobních satelitů už existuje. Do majestátnosti kosmických lodí má daleko; na první pohled vypadá jen jako trochu výstřední těžítko, které byste na pracovním stole nejspíš přehlédli. Přesto možná pro vesmír bude znamenat to, co znamenal Fordův Model T pro silnice: stane se dostupným skoro všem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.