Mluví tichým klidným hlasem, o publicitu příliš nestojí. Když  přijde řeč na jeho antivirovou firmu Eset, která se ze Slovenska během 22 let dokázala probojovat mezi globální pětku v oboru, na chvíli se Miroslav Trnka zasní. "Bavilo mě budovat firmu jako organismus, který roste a který je třeba udržet. Kdybych si teď měl vybrat cíl do budoucna, pak bych byl rád, aby tato firma přežila sto let," doufá devátý nejbohatší Slovák, jehož jmění dosahuje v korunách 11 miliard.

Na Západě měli rozjezd lehčí

Zatímco jeho bohatí krajané jako Andrej Babiš nebo Tomáš Chrenek většinu svých peněz vydělali podnikáním v Česku, Trnka zůstal věrný rodnému Slovensku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.